Menu
İLETİŞİM
FORMU
AVRUPA’NIN EN YÜKSEK YEŞİL DUVARLARITürkiye’nin İlk ve Tek Dikey Ormanı GREENOX, yan cephelerinde 56 ve 53 metre yüksekliğindeki dikey bahçeleriyle Avrupa’nın en yüksek yeşil duvarlarına da ev sahipliği yapacak. GREENOX Urban Residence şehrin tam merkezinde; İstanbul'a yeni akciğerler kazandıracak ve çevresindeki biyo-ekolojik çeşitliliği arttıracaktır.


Giderek betonlaşan İstanbul’da, şehir merkezinde yaşayan insanın yeşile ve oksijene duyduğu ihtiyaçtan yola çıkarak hayat bulan GREENOX Urban Residence "Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED)" Gold adayıdır.

ÖN VE ARKA CEPHELERDE, TÜM PEYZAJ ALANLARINDA
900 ADET AĞAÇ VE AĞAÇÇIK

Akçaağaç'tan Erguvan'a, Akdeniz Defnesi'ne, Gelin tacından Bambu ağacına, Pelin'e, onlarca çeşit ağaç, ağaççık ve sarkan bitkiler ön ve arka cephelerde, iklime, güneşin yönüne, rüzgara, ısıya ve yüksekliğe göre belirlenen noktalarda yer alacak.

DİKEY BAHÇELERDE
25.500
ADET BİTKİ...
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAYAN BİR SİSTEM

GREENOX Urban Residence'ın tasarımının özü, projenin sürdürülebilir olmasını sağlayan sistemlerin bir araya getirilmesidir.


Yağmur suyunun depolanarak otomatik sulama sisteminde kullanılması,
Tüm yeşil dokuların nem ve ısı duyarlı otomatik sulama
sistemi ile damlama şeklinde sulanması,
Gri suyun arıtımla yeniden kazandırılması ile

GREENOX URBAN RESIDENCE SU KAYNAKLARININ KORUNMASINA

DOĞADAKİ SU DENGESİNİ OLUMLU ETKİLEMESİ İLE YEŞİL DÖNGÜYE

Gri su arıtma ve depolama sistemi nedeniyle
indirimli su tarifesi sağlaması ve
enerji tasarrufu sağlayan önlemler sayesinde

GREENOX URBAN RESIDENCE AİLE BÜTÇESİNEÇatı panellerinde güneş ışığından
enerji elde edilmesiyle

GREENOX URBAN RESIDENCE ENERJİ VERİMLİLİĞİNECephelerde bitki ve ağaçlara yer vererek

GREENOX URBAN RESIDENCE DOĞAL KLİMAYA,
EKO-BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞE VE DENGEYE

artılar kazandırmaktır.

LEED SERTİFİKASI NEDİR?

LEED
LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen uluslar arası geçerliliği olan bağımsız bir yeşil bina sertifika programıdır. LEED projeleri çevreye yapılan zararlı etkiyi azaltan ve insan sağlığını koruyan kriterler eşliğinde tasarlanır, inşa edilir ve yürütülür. LEED sertifikalı binalar; enerji ve su kullanımını azaltan, verimli kaynak kullanımı sağlayan ve hava kalitesini arttıran stratejiler uygulamaktadır. LEED kriterlerini sağlayan stratejiler toplam 110 kredi ile ödüllendirilmektedir, bu kredilerden belirli bir çoğunluğunu gerçekleştiren binalar LEED sertifikası almaya hak kazanmaktadır.

LEED Nasıl Çalışır?
LEED kredileri altı kategori içinde bulunmaktadır, Her kategori içerisinde bir kısmı zorunlu, bir kısmı sertifikasyon için binaya kredi kazandıracak stratejiler bulunmaktadır. Stratejilerin kredi ağırlıkları uygulamaların doğaya ve insan sağlığına olan katkısıyla oranlanarak hesaplanır.

• Sürdürülebilir Arazi
• Su Kullanımında Etkinlik
• Enerji ve Atmosfer
• Malzeme ve Kaynaklar
• İç Ortam Kalitesi
• Tasarımda Yenilikçilik

Hangi Binalar LEED Alabilir?
LEED değerlendirme sistemi kendi içerisinde gruplara ayrılmıştır. Bu sistemler binaların çeşidine ve işlevine göre sınıflandırılır.
Konut projelerinde puanlarına göre binalar LEED Sertifikası, LEED Silver ve LEED Gold alabilir.

GREENOX bir LEED Gold adayıdır.